Kategori: Muhasebe Haberleri

18 posts have been filed under this kategori.

İşletmelere, İlave İstihdam Kredisi

İlave istihdama ucuz kredi desteği 1 Temmuz’da başlıyor. 50’nin altında işçi çalıştıran işletmelerin yararlanacağı ilave istihdam kredisi Hazine garantisiyle kamu bankalarından kredi kullandırılacak.

Hibe Desteği Başvuru Süresi Uzatıldı

Esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirlere verilen 3 bin ve 5 bin liralık hibe desteğinin son başvuru tarihini 1 Temmuz 2021 saat 23.59’a kadar uzatıldığı ifade edildi.

Çalışma İzin Görev Belgesi Süresi Uzatıldı

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamındaki işveren ve çalışanların manuel olarak doldurdukları çalışma izni görev belgesi formunun geçerlilik süresi 12 Mayıs 2021 Çarşamba Günü saat 24.00’e kadar uzatıldı.

Selçuk, İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Bugün Yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, ocak ayına ilişkin kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerinin gerçekleştirileceğini belirtti.

Lokanta, Restoran ve Kafelere Ciro Kaydı Desteği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, corona virüs nedeniyle kapalı olan lokanta, restoran ve kafelere destek ödemesi yapılacağı müjdesini verdi. Buna göre 2019 cirosu 3 milyon ve altında olan işletmelerden cirosu 2020’de yüzde 50 ve daha fazla azalanlara 2 bin liradan az 40 bin liradan fazla olmamak üzere ciro kaybının yüzde 3’ü kadar destek ödemesi yapılacak. Gelir İdaresi Başkanlığı […]

KOBİ’lere E-Tebligat Zorunluluğu

Kosgeb tarafından yapılan açıklamaya göre, 21 Şubat 2021 tarihine kadar UETS adreslerinin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması gerekiyor.

Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Süresi Uzatıldı

KONU: Kısa Çalışma Ödeneği Başvuru Süresi Uzatıldı

Esnafa Kredi Yapılandırma Kolaylığı Sağlandı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun başvurusu üzerine Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile 23 Banka ve 30 finansal kuruluş arasında protokol imzalandı. Anlaşma ile TESK üyelerini kapsayacak şekilde 23 banka ve 30 finans kuruluş ile ticari borçlarını yeniden yapılandırılması imkanı sağlandı.